Přístroje

Digitální RTG

Stacionární RTG přístroj IPS Philosophy HF400 s dotykovým ovládáním. Disponuje anatomickým programem pro nastavení přesných hodnot expozice, plovoucí deskou pro snadnější manipulaci při snímkování a přepínatelným ohniskem pro dosažení většího detailu u drobných struktur. Přístroj navíc minimalizuje nezbytnou dávku ozáření pacienta a snímkování se tak stává pro vašeho zvířecího kamaráda ještě bezpečnějším.

Sonografie

Výkonný sonografický přístroj umožňující detailně, bezbolestně a bez anestezie zobrazovat orgány dutiny břišní. Nenahraditelný každodenní pomocník.

Refraktometr

Nezbytný pro vyšetření moči při onemocněních ledvin.

Hematologický analyzátor

Hematologický analyzátor IDEXX ProCyte One poskytuje nejsnažší cestu ke spolehlivému stanovení krevního obrazu přímo na klinice. Analyzátor je vybaven revoluční technologií, která zajistí konzistentní výsledky srovnatelné s referenčními laboratořemi, a to maximálně jednoduše a efektivně.

Biochemický analyzátor

Japonského výrobce Arkray – umožňuje vyšetření funkce orgánů z několika kapek krve, výsledky máme do 20 minut, můžeme ihned nasměrovat léčbu správným směrem, nečekáme na výsledky do druhého dne, neodkládáme léčbu.

Autokláv

Každodenně využívaný sterilizátor chirurgických nástrojů řízený a kontrolovaný elektronicky pro nekompromisní zajištění sterility při operacích.

Nástroj k uzávěru cév

Pokročilá bipolární technologie zakomponovaná v nástroji Caiman, který je určený k snadnějšímu uzávěru cév a k preparaci tkáně.

Anesteziologický přístroj

Moderní inhalační přístroj SD Health je srdcem operačního sálu. Disponuje elektronicky řízenou umělou plicní ventilací, tudíž dokáže v průběhu zákroku sám dýchat za zvíře. Tento sofistikovaný systém inhalační anestezie eliminuje riziko komplikací při narkóze.

Monitor životních funkcí

Umožňuje měření EKG, tepové frekvence, tlaku, dechu a okysličení krve během operace. Poskytuje maximální bezpečí při náročných operacích.

Hospitalizační boxy

Prostorné a oddělené, denně využívané pro předoperační i pooperační péči pacientů.

Zubní ultrazvuk

Slouží k odstranění zkamenělého zubního plaku, který je příčinou zánětu dásní a zápachu z tlamy u psů i koček. Pomáhá za stálého chlazení vodou rychle a efektivně odstraňovat zubní kámen a vykouzlit tak vašemu mazlíčkovi zářivý úsměv.

Stomatologický mikromotor

Je zaručením pomocníkem při leštění skloviny (depuraci) po odstranění zubního kamene ultrazvukem. Při nevratném a pokročilém postižení zubu umožňuje šetrnou extrakci s minimální traumatizací okolní tkáně.

Mikroskop

Nepostradatelný nástroj pro posouzení cytologických odběrů z uší, kožních bulek nebo při vyšetření močového sedimentu.

Infusní pumpa elektronická

Zajišťuje přesné dávkování infusních roztoků, při operací i při jiných onemocněních vyžadujících nitrožilní výživu (průjmy, zvracení, horečnatá onemocnění, selhání ledvin a další).

Digitální váha

S rozsahem 100g – 250kg.