Přístroje

Digitální RTG

Systém Fire CR PLUS VET poskytuje okamžitý vysoce kvalitní digitální obraz. Široký dynamický rozsah rentgenu umožňuje efektivně upravit jas a kontrast snímku, v důsledku čehož získáme z obrazu mnohem více detailů a tím i diagnostických informací o stavu pacienta. Novější technologie přístroje navíc minimalizuje nezbytnou dávku ozáření pacienta a snímkování se tak stává pro vašeho zvířecího kamaráda ještě bezpečnějším.

Sonografie

Výkonný sonografický přístroj umožňující detailně, bezbolestně a bez anestezie zobrazovat orgány dutiny břišní. Nenahraditelný každodenní pomocník.

Refraktometr

Nezbytný pro vyšetření moči při onemocněních ledvin.

Biochemický analyzátor

Japonského výrobce Arkray – umožňuje vyšetření funkce orgánů z několika kapek krve, výsledky máme do 20 minut, můžeme ihned nasměrovat léčbu správným směrem, nečekáme na výsledky do druhého dne, neodkládáme léčbu.

Autokláv

Každodenně využívaný sterilizátor chirurgických nástrojů řízený a kontrolovaný elektronicky pro nekompromisní zajištění sterility při operacích.

Anesteziologický přístroj

Moderní inhalační přístroj SD Health je srdcem operačního sálu. Disponuje elektronicky řízenou umělou plicní ventilací, tudíž dokáže v průběhu zákroku sám dýchat za zvíře. Tento sofistikovaný systém inhalační anestezie eliminuje riziko komplikací při narkóze.

Monitor životních funkcí

Umožňuje měření EKG, tepové frekvence, tlaku, dechu a okysličení krve během operace. Poskytuje maximální bezpečí při náročných operacích.

Hospitalizační boxy

Prostorné a oddělené, denně využívané pro předoperační i pooperační péči pacientů.

Zubní ultrazvuk

Slouží k odstranění zkamenělého zubního plaku, který je příčinou zánětu dásní a zápachu z tlamy u psů i koček. Pomáhá za stálého chlazení vodou rychle a efektivně odstraňovat zubní kámen a vykouzlit tak vašemu mazlíčkovi zářivý úsměv.

Stomatologický mikromotor

Je zaručením pomocníkem při leštění skloviny (depuraci) po odstranění zubního kamene ultrazvukem. Při nevratném a pokročilém postižení zubu umožňuje šetrnou extrakci s minimální traumatizací okolní tkáně.

Mikroskop

Nepostradatelný nástroj pro posouzení cytologických odběrů z uší, kožních bulek nebo při vyšetření močového sedimentu.

Infusní pumpa elektronická

Zajišťuje přesné dávkování infusních roztoků, při operací i při jiných onemocněních vyžadujících nitrožilní výživu (průjmy, zvracení, horečnatá onemocnění, selhání ledvin a další).

Digitální váha

S rozsahem 100g – 250kg.